Triple Dry antaa tehokasta ja luotettavaa suojaa, kuiva ja varma tunne kestää jopa 72h - NO SWEAT.

Suomen kovin hikoilija: SC Weikot – Paula

Paula, eli “Töhö” on joukkueemme ehdottomasti kovin hikoilija. Lempinimi pohjautuu ihanan ja blondin pelaajamme töhötyksestä kentällä ja sen ulkopuolella. Töhön läsnäolo kentällä ei jää kenellekkään epäselväksi hihityksen, kiljahdusten ja “oho”-huutojen jälkeen.

Ihana Töhömme on kotoisin peurojen keskeltä maalaiskylästä, jossa hän on saanut asustaa koko elämänsä ajan tönössään. Hän on myös joukkueemme ilopilleri, jonka hymy on kuulemma saanut poliisitkin lamaannutettua.

Lisäksi hänen kellonsa käy omaa aikaansa, yleensä vähintään tunnin vähemmän kuin muiden. Oman kellonsa ja katoamistemppujensa ansiosta Töhö saakin myös hikeä aikaan muille pelaajille ja erityisesti valmentajalle. Töhö on kuitenkin elintärkeä osa joukkuettamme hikisine paitoineen ja hikimuumipyyhkeineen.

  • Joukkue: SC Weikot
  • Laji: Salibandy
  • Hikoilija: Paula

Äänestä täällä.

 

Triple Dry

TripleDry on kolme kertaa varmempi antiperspirantti. TripleDry tarjoaa pitkäkestoista suojaa, joten hikoilun voi unohtaa jopa 72 tunnin ajaksi!

Kirjoita kommentti

 
Triple Dry apteekista.